سایت دانشگاه   صفحه اول     امروز: دوشنبه ٠٢ مرداد ١٣٩٦

اخبار بیمارستان

 • برگزاری کلاس آموزش آشپزی بیماران فنیل کتونوری
  کلاس آموزش آشپزی بیماران فنیل کتونوری در قالب کلاس های آموزشی سه ماهانه این بیماران در خرداد ماه 1396 در محل غذاخوری مرکز آموزشی و درمانی شهید مطهری با شرکت 40 نفر از اولیاء بیماران تشکیل گردید.
   ١٤:٠٥ - 1396/03/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
  تقدیر ریاست و تیم مدیریت اجرایی مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری از همکاران مرکز
  پیرو بازدید سه روزه ارزیابان کشوری اعتبار بخشی در راستای ارزشیابی سالانه بیمارستان و استقرار استانداردهای نوین اعتبار بخشی در این مرکز و به میمنت عید نیمه شعبان ، دکتر کیاست فر به همراه کلیه اعضاء تیم مدیریت اجرایی به پاس تلاش های شبانه روزی همکاران خود در این عرصه و به منظور تبریک این میلاد فرخنده ، از تمامی واحدها و بخش های بیمارستان ضمن پخش شیرینی بازدید نمودنده و با قدردانی از زحمات همکاران مرکز از نزدیک با آنها دیدار و گفتگو کردند.
   ٠٩:٢٤ - 1396/02/31 - نظرات : ٠متن کامل >>
  تقدیر و تشکر از ماماهای نمونه بیمارستان شهید مطهری به مناسبت روز ماما به روایت تصویر
  .
  تقدیر از ماماهای نمونه بیمارستان شهید مطهری به مناسبت روز ماما
   ١٣:١٣ - 1396/02/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
 • شپش سر چیست؟
  شپش سر (Pediculus humanus capitis) نوعی حشره انگلی است که برروی سر، مژه و ابروها یافت می شود. شپش سر روزانه چندین بار از خون انسان استفاده کرده و نزدیک جمجمه انسان زندگی می نماید. هرچند شپش سر مشکلی خطرناک نیست، اما می تواند باعث خارش شدید و غیرقابل تحمل شود. برخلاف شپش بدن، شپش سر بعنوان عاملی برای انتقال بیماری ها از فردی به فردی دیگر، شناخته نشده است. شپش سر از طریق ارتباط نزدیک فرد با سایر افراد انتقال می یابد. آلوده بودن به شپش سر به این معنی نیست که فرد آلوده بهداشت را رعایت نکرده و یا زندگی آلوده ای دارد. بعضی از افراد در اثر خاریدن زیاد سر دچار عفونت پوستی می شوند. آنتی هیستامین ها به کاهش خارش کمک می نمایند
   ٢٠:٥٦ - 1394/10/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
  مصاحبه با آقای دکتر علی زلفی متخصص کودکان و نوزادان و فوق تخصص قلب کودکان
  مصاحبه با آقای دکتر علی زلفی متخصص کودکان و نوزادان و فوق تخصص قلب کودکان استادیار و عضو هیئت علمی دانشکده پزشکی ارومیه در رابطه با بیماریهای قلبی
   ٢١:٣١ - 1394/09/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
  گفتگو با آقای دکتر مهران نوروزی متخصص اطفال و فوق تخصص خون اطفال در رابطه با کم خونی
  کم خونی فقر آهن ، شایع ترین کم خونی درتمام دنیاست که در کشورهای در حال توسعه مانند ایران و در مناطق محروم شایع تر میباشد.در بعضی از گروه ها از جمله شیرخواران ، دختران جوانی که تازه به سن بلوغ رسیده اند ، خانم های باردار و در سنین پیری به طور خاص ، کم خونی فقر آهن بیشتر دیده میشود.
   ٢٢:٠٠ - 1394/08/29 - نظرات : ٠متن کامل >>